Junta Directiva

La Junta Directiva és l’òrgan executiu de l’Associació i està composta per la presidència, vicepresidència, secretaria, tresoreria i vocalies, triades per un període de tres anys, podent ser perllongades si ho estimara l’Assemblea General per un període establit en cada cas concret. Així mateix, també forma part de la Junta Directiva, el Consiliari, que podrá ser o no el Rector titular de la Parròquia de Banyeres de Mariola. Són membres nats de la Junta el rector i vicaris de la Parròquia de Santa Maria de Banyeres de Mariola. El titular de la presidència és triat per l’Assemblea General. L’equip directiu el tria la presidència i es confirma per l’Assemblea General. La resta de membres de la Junta Directiva són designats lliurement per la presidència.

Juntes Directives:

Junta 2017 - 2020
Junta 2017 - 2020
President: Rafael Evaristo Belda Doménech Vice-President: José Tortosa Beneyto Secretari: Rodrigo Ferre Bodí Tresorer: Vicent  Albero Ferre Consiliari: Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer Vocals: Daniel Albero Berenguer Dolores Alber...
Junta 2014 - 2017
Junta 2014 - 2017
President: José Ignacio Martí Navarro Vice President: Pedro Pablo Leal Francés Secretari: Vicente Javier Ferre Vilanova Tresorer: Vicente Ferre Ferre Consiliari: Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Vocals: Jorge Albero Vañó Juan Ignaci...
Junta 2011 - 2014
Junta 2011 - 2014
President: José Vicente Berenguer Valls. Vicepresident: Leonardo Ferre Bodí. Secretari: Juan Juan Ferre. Tresorer: Vicente Ferre Domenech. Consiliari: Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Vocals: Cristobal Albero González. Jorge Albe...
Junta 2008 - 2011
Junta 2008 - 2011
President: Jorge Enrique Esteve Romero. Vicepresident: Juan Vicente Martínez Valero. Tresorer: Ernest Berenguer Pont. Secretari: Jorge Sempere Avellán. Consiliari: D. Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Vicari - Coadjutor: D...
Junta 2005 - 2008
Junta 2005 - 2008
President: Tello Navarro Albero Vicepresident: Pepe Martínez Sempere Tresorer: Jordi Silvestre Beneyto Vice tresorer : José María Francés Bodí Secretari: Octavio García Sempere Vice secretari: Luis Miguel Belda Mora Consiliari: D. Ricar...
Junta 2002 - 2005
Junta 2002 - 2005
President: Francisco Sanchis Francés Vicepresident: Angel Sanjuán Gisbert Tresorer: Javier Albero Ribera Vice tresorer: Mª Consuelo Sanchis Calatayud Secretària: Mª Salas Molina Vice secretari: José Luis Vañó Pont Consiliari: D. Ricardo...
Junta 1998 - 2002
Junta 1998 - 2002
President: Jorge Juan Francés Albero Vicepresident: Luís Berenguer Revert Tresorer: José Molina Sanjuán Secretari: José Antonio Miró Sempere Consiliari: D. Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer Vocals: Vicente Albero Belda ...
Junta 1994 - 1998
Junta 1994 - 1998
President: Vicente Belda Vázquez. Vicepresident: Jorge Segura Beneyto. Tresorer: Fco. Javier Sanchis Ribera. Vice tresorer: José Enrique Belda Vázquez. Secretari: Vicente Ferre Silvestre. Vice secretari: José Vicente Francés Mora...
Junta 1991 - 1994
Junta 1991 - 1994
President: Juan Sempere Blanes. Vicepresident: Enrique Sempere Castelló. Tresorer: Ismael Sanchis Sanjuán. Secretari: Antonio Belda Polo. Consiliari: D. Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Coadjutor: D. Juan Antonio Agud Mar...
Junta 1988 - 1991
Junta 1988 - 1991
President: Francisco Belda Llopis. Vicepresident: José Luis Vañó Pont. Tresorer: José Berenguer Albero. Vice tresorer: Miguel Sanchis Sanjuán. Secretari: José Antonio Belda Llopis. Vice secretari: José Bodí Pascual. Consiliari: D. Ricardo...
Junta 1985 - 1988
Junta 1985 - 1988
President: Jorge Enrique Belda. Vicepresident: Cristobal Albero Francés. Tresorer: Vicente Berenguer Esteve. Vice tresorer: Sixto Albero Calatayud. Secretari: Ismael Sanchis Sanjuán. Vice secretari: Enrique Aragonés Silvestre. Consiliari: D. Ri...
Junta 1982 - 1985
Junta 1982 - 1985
President: Germán Ribera Doménech. Vicepresident: José Juan Albero Bodí. Tresorer: Miguel Belda Ferre. Secretari: Miguel Francés Vañó. Consiliari: D. Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Coadjutor: D. José Maria Payá Mataix. ...
Junta 1979 - 1982
Junta 1979 - 1982
President: Octavio García Payá Vicepresident: Santiago Sanjuan Domenech. Tresorer: Vicente Albero Ferre. Secretari: Miguel Sempere Martínez. Consiliari: D. Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Coadjutor: D. José Maria Payá ...
Junta 1976 - 1979
Junta 1976 - 1979
President: Miguel Vicedo Sanjuán. Vicepresident: Ramón Monzó Gomis. Tresorer: Luís Belda Ribera. Secretari: Vicente Ferre Ribera. Consiliari: D. Ricardo Díaz de Rábago y Verdeguer. Coadjutor: D. Vicente Vicedo Vañó. Vocals: Ramón Tortosa ...
Junta 1971 - 1976
Junta 1971 - 1976
President: José Luís Belda Sempere. Vicepresident: Rafael Payá Linares. Tresorer: Angel Sirera Ferre. Secretari: José Barceló Sanjuan. Consiliari: D. Manuel Soler Espí. Coadjutor: D. Elías Pastor Verdú. Vocals: Miguel Enrique...
Junta 1960 - 1971
Junta 1960 - 1971
President: José Albero Puerto. Vicepresident: Antonio Molina Ferre. Tresorer: Antonio Ibañez Berenguer. Secretari: Miguel Pont Molina. Consiliaris: D. Lucas Tomás. D. José Soler Gonzalez. D. Manuel Soler Espí. Coadjutor: D. Fran...
Junta 1959
Junta 1959
President: Juan Pérez Silvestre. Vicepresident: José Mora Ribera. Tresorer: José Bodí Ferre. Vicetresorer: Eliseo Aracil Moltó. Secretari: Antonio Ribera Ferre. Vicesecretari: Vicente Sempere Aliaga. Consiliari: D. Luca...
Junta 1957 - 1958
Junta 1957 - 1958
President: Angel Sempere Castelló. Vicepresident: Ricardo Ferre Belda. José Mora Ribera. Tresorer: Benjamín Francés Nicasio. Vicetresorer: Eliseo Aracil Moltó. Secretari: Jorge Molina Ferre. Vicesecretari: Vicente Sempere Colo...
Junta 1954 - 1956
Junta 1954 - 1956
President: Francisco Vañó Doménech. Vicepresident: Ángel Sempere Castelló. Tresorer: Ismael Ribera Mora. Vicetresorer: Ángel Pastor Jordá. Vicente Mataix Pascual. Benjamín Francés Nicasio. Secretari: Antonio Ribera Ferre. ...
Junta 1952  - 1953
Junta 1952 - 1953
President: Ángel Sempere Castelló. Vicepresident: Francisco Vañó Doménech. Tresorer: Ismael Ribera Mora. Vicetresorer: Desiderio Miró Berenguer. Vicente Mataix Pascual. Secretari: Antonio Ribera Ferre. Vicesecretari: Benjamín Francé...
Junta (sense dades d'exercici)
Junta (sense dades d'exercici)
President: Ángel Sempere Castelló Tresorer: Ismael Ribera Mora Secretari: Antonio Ribera Ferre Consiliari: D. Lucas Tomás Vocals: Juan Pérez Silvestre Miguel Sempere Castelló José Beneyto Llorca Antonio Micó Navarro Vicente Mataix...
Junta 1945
Junta 1945
President Honorari: Ángel Torró Silvestre. President: Remigio Torró Silvestre. Vicepresident: Francisco Vañó Doménech. Tresorer: Francisco Pascual Francés. Vicetresorer: Desiderio Miró Berenguer. Secretari: Ricardo Ferre B...
Junta Fundacional 1928
Junta Fundacional 1928
President nat: Gerardo Aleixandre Juan (rector) Director: Emilio Berenguer Ribera (vicari i fundador de la Confraria) Vicedirector: Salvador Llopis Bataller. President: Marcelino Enrique Madrid. Vicepresident: José María Avellán Fe...
Comissió que va ultimar la preparació i va executar els actes programats per a la celebració de la Proclamació Canónica del Patronatge de Sant Jordi 1927
Comissió que va ultimar la preparació i va executar els actes programats per a la celebració de la Proclamació Canónica del Patronatge de Sant Jordi 1927
President: Marcelino Enrique Madrid. Tresorer: Enrique Castelló Belda. Secretari: Rafael Dobón Navarro. Vocals Clero: Emilio Berenguer Ribera. Valero Carbonell Vañó. Vocals Ajuntament: José Mora Ribera. Simeón Belda Domenech. Vocales Indus...
Comissió per a la recaptació de fons i i organització de les festes organitzades per cel.lebrar  la Proclamació Canònica del Patronatge de Sant Jordi  1926
Comissió per a la recaptació de fons i i organització de les festes organitzades per cel.lebrar la Proclamació Canònica del Patronatge de Sant Jordi 1926
President: José Grífol Catalá, metge. Tresorer: Desiderio Miró Berenguer, tinent d'alcalde. Secretari: Antonio Micó Navarro, empleat. Vocals: Miguel Sempere Esteve, regidor. Marcelino Enrique Madrid, mestre d'obres. Victoriano Mora Nava...